3.5 Test

Stiahnite si cvičný súbor k tejto kapitole: 3.5_test.xlsx
(Cvičné súbory ku všetkým kapitolám sú dostupné na DVD.)
Prepis textu videa (pre ľudí s poruchou sluchu)

Naučili sme sa zopár základných veci a môžeme si odskúšať , či ste si aj niečo zapamätali. Otestujeme si naraz celú druhú aj tretiu kapitolu. Otvorte si súbor 3.5 test. V prvom hárku mame zadanie úloh. A do druhého hárka budete robiť riešenie testu. Je tu dlhšia tabuľka s troma stĺpcami, v ktorých sú len čísla nič iné.
V prvej úlohe musíte nastaviť typ písma v prvom a štvrtom riadku tabuľky a v bunke A8 na tučné. Takže tento riadok, tento riadok a táto bunka. Zmeniť písmo na tučné môžete tak, že si označíte, čo potrebujete a na karte domov stlačíte toto tlačidlo. Celá pointa je v tom, že označiť by ste mali všetky tri veci naraz. Nie že si označíte prvý riadok a zmeníte písmo, označíte štvrtý a zmeníte písmo, označíte bunku a zmeníte písmo. Označte si všetko naraz, tak ako sme sa to naučili a písmo budete meniť len raz.
OK, druhá úloha. Vymažte obsah bunky FT456 to je jedna jediná bunka, použite najefektívnejší spôsob. Tato bunka bude niekde veľmi ďaleko vpravo a dole. V kapitole 2.2 pracovné prostredie sme sa naučili fintu ako sa rýchlo môžete dostať na nejakú bunku, takže použite tento spôsob, aby ste sa na ňu dostali. Keď si ju označíte zmažete jej obsah pomocou klávesy delete.
Vytvorte novy hárok, presuňte ho na začiatok, premenujte ho na skúška a zmeňte farbu pozadia názvu hárku na slabo modrú. Tu nie je veľmi , čo vysvetľovať. Tu na tomto mieste budete mať novy hárok, premenovaný a s modrou farbou pozadia.
Poďme ďalej, skopírujte celu tabuľku, skopírovaná tabuľka bude začínať v bunke E1 tabuľku prilepte bez tučného písma. Tu máme našu tabuľku. Ak správne dokončíte prvú úlohu tu budete mať zopár buniek s tučným písmom. Označte si ju nejakým spôsobom a skopírujte ju tak, aby začínala na tejto bunke, Takže zaberie tieto tri stĺpce. Pozor prilepiť ju musíte špeciálnym spôsobom aby sa neskopírovalo aj tučné písmo.
Do stĺpca J vložte pomocou automatického vypĺňania čísla 0, 2, 4, 6 až 20. Takže stadeto smerom nadol. Čísla idú v postupnosti po dvoch. Nakoniec by ste mali uložiť súbor na vašej pracovnej ploche vo formáte, v ktorom ho otvoríte aj v Exceli 97 alebo 2003.
Takže ja si idem dať zatiaľ kávu a vy sa potrápte s príkladmi. Keď všetko dokončíte môžete si pozrieť riešenie, ako by som postupoval ja.

 • Marta Piroščáková 9.10. 2013

  zdravím, Váš kurz mi dosť pomohol a naučil, chcem sa ale spytať v jednej z kapitol Automatické vyplnovanie,kde ste ukazovali ako si nastaviť vlastne zoznamy som vo svojom Exceli nenašla takuto možnosť, mam excel 2007 a trochu inak su tam tie veci ako u vas. ale toto som tam ozaj nenašla.

  Odpovedať
  • Peter Hanuštiak 9.10. 2013

   nemam to kde vyskusat ale mali by ste to najst v moznostiach na prvej karte. obrazok

   Odpovedať
Meno a priezvisko*:

Email*:

Tvoj príspevok*: