3.6 Riešenie Testu
Prepis textu videa (pre ľudí s poruchou sluchu)

Poďme sa pozrieť na riešenie. V prvej úlohe ste mali najprv označiť prvý riadok, podržím klávesu control, označíme štvrtí riadok, stále držím control a kliknem na bunku A8, všetko mám pekne označené a teraz už len zmením typ písma na tučné.
V druhej úlohe ste mali vymazať obsah bunky FT456. Táto bunka je niekde hodne ďaleko a najefektívnejšie sa k nej dostaneme, keď napíšeme jej názov sem. FT 456 a potvrdím enterom. Tu je tá bunka. Našiel si ma. Máme ju označenú a stlačím klávesu delete a obsah sa vymaže. Naspäť sa môžem dostať pomocou týchto dvoch líšt, keby som šiel na úplne samý začiatok. Alebo sem môžem napísať A1, potvrdím enterom a som v bunke A1. Poslednou možnosťou je stlačiť klávesovú skratku control a HOME. Ak ste na akejkoľvek bunke ,control a HOME vás dostane do prvej bunky A1.
V ďalšej úlohe sme sa mali hrať s novým hárkom. Kliknem sem a vytvorí sa mi novy hárok. Kliknem naň pravým, zvolím premenovať a napíšem názov skúška. Chytím hárok a premiestnim ho na samý začiatok. A ešte sme mali zmeniť farbu pozadia hárku. Kliknem naň znova pravým a farbu tabuľky zvolím jednu zo slabo modrých farieb, je úplne jedno, ktorú ste si zvolili. Keď sa odkliknem na iný hárok vidíme že farba je slabo modrá. Je to len taká kozmetická úprava.
V štvrtej úlohe sme mali skopírovať tabuľku. Keďže táto tabuľka je možno kúsok dlhšia. Ak by som ju označoval myšou, môže sa mi stať, že mi kurzor prebehne kúsok ďalej. Ľahšie je keď si ju označíte pomocou control A. Takže mám označenú niektorú bunku z tabuľky a stlačím control A. Ďalším spôsobom je, že si označím prvú bunku. Idem na samý koniec a podržím klávesu shift a označím poslednú bunku. Ako vidíte označili sa mi všetky bunky medzi týmito dvoma bunkami takže celá tabuľka. Teraz si ju skopírujem . Ja rád používam klávesové skratky takže control C. označím si bunku E1. A keď si rozkliknem ponuku prilepiť, vyberiem napríklad hodnoty, pretože vtedy sa mi neskopíruje aj tučné písmo týchto buniek. Hotovo.
V predposlednej úlohe sme mali vyplniť do stĺpca J čísla od 0 do 20. Keďže budeme vypĺňať všetky čísla po dvoch. Stačí keď napíšem prvé dve čísla 0, 2. Označím obidve čísla a chytím za malý štvorec a natiahnem….18, 20 a pustím tlačidlo myši a tu to máme. Nemuseli sme to robiť celé ručné.
Ak ste správne vyplnili všetky úlohy tak, takto nejako by mal váš zošiť vyzerať na konci.
V poslednej úlohe ste mali ešte uložiť tento súbor na ploche vo formáte v ktorom ho prečíta aj Excel 97 alebo 2003. Ideme do karty súbor, uložiť ako. Vyberieme, že chceme uložiť na pracovňu plochu. Zmeníme formát na zošit programu Excel 97-2003. Takže náš uložený súbor bude mat koncovku XLS. A potvrdíme. Teraz sa prepnem na plochu a vidíme, že tu mame uložený náš nový súbor.
Tak ako? Išlo vám to alebo vám nejaké úlohy robili problémy? Ak áno nič si z toho nerobte, praxou to všetko dostanete postupom času do ruky.

  • turek slavomir 12.6. 2013

    porovnal som vas kurz s dalsimi podobnymi dvoma,ktore mam doma,no vas mi je najsympatickejsi.vase vysvetlenie sa mi najviac paci a hlavne,dozvedel som sa mnohe veci,ktore v inych kurzoch neboli ani spomenute.ide hlavne o skratky pri oznacovani a podobne.tiez sa mi velmi paci vlozenie testu do kapitoly.velmi prakticke a davam palec hore.skoda,ze uz mam zakupeny iny kurz,lebo inak by som si zakupil ten vas.tiez by som privital nejake zvyhodnene baliky kurzov,napr.cely office 2010 v akciovej cene a pod.pripadne kurzy na ine pc programy alebo tvorbu web stranok.

    Odpovedať
Meno a priezvisko*:

Email*:

Tvoj príspevok*: