2.4 Skupiny KontaktovPrepis textu videa (pre ľudí s poruchou sluchu)

Niekedy budete potrebovať posielať hromadné emaily nejakým ľuďom. Môžu to byť kolegovia z práce, môžu to byť len manažéri, ľudia z vášho tímu, respektíve vaši kamaráti, spoluhráči z volejbalu a podobne. V takomto prípade je niekedy vhodné si vytvoriť skupinu ľudí, ktorej dáte nejaký názov a priradíte do nej niektoré kontakty. A keď budete potrebovať poslať hromadný email všetkým, alebo naplánovať hromadnú schôdzku a podobne. Stačí, keď ako adresáta emailu dáte názov tejto skupiny.
Som na záložke „Kontakty“. Na karte „Domov“ kliknem na „Novú skupinu kontaktov“, dám skupine nejaký názov, napríklad „Hokejový krúžok“ a kliknem na „Pridať členov“.
Chcem vybrať z mojich kontaktov, takže môžem zvoliť prvú alebo druhú možnosť. Tu máme všetky naše kontakty. Ak máte kontakt označený, týmto tlačidlom ho môžete pridať. Respektíve, klávesou „Backspace“ ho môžete zmazať. Môžete pridávať po jednom a môžete to samozrejme spraviť aj hromadne. Podržím „Control“ na klávesnici, označím viac kontaktov a dám si ich „Pridať“. Ok. V kontaktoch máme vytvorenú našu skupinu.

Dvojklikom si ju môžem kedykoľvek otvoriť a tu môžem celú skupinu odstrániť z kontaktov, pridať nejakú poznámku – takže môžem vidieť buď členov skupiny alebo poznámky, ktoré mám ku skupine napísané. Môžem pridávať alebo mazať členov zo skupiny, môžem posielať hromadné emaily, plánovať hromadné schôdzky so všetkými členmi a mám nejaké ďalšie možnosti, ktoré si ukážeme za chvíľu.

Ak chcete poslať hromadný email alebo vytvoriť schôdzku pre všetkých členov jednej skupiny, nemusíte ísť stále do tejto skupiny. Teraz trošičku predbehnem, ale myslím, že je to teraz dôležité. Prepnem sa na zložku „Pošta“. Všetko toto si budeme vysvetľovať neskôr.

Teraz chcem vytvoriť nový email, to sa robí týmto tlačidlom. Všimnite si, že je to celkom logické. V kontaktoch bolo prvé tlačidlo na páse „Pridať nový kontakt“, a v pošte je prvé tlačidlo „Nový email“, takže vytvoríme nový email. Tu sa píšu emailové adresy, kam chcete email zaslať. My sme si však vytvorili nejaké kontakty a nemusíme si teda pamätať emailové adresy. Stačí, že si už pamätám len meno, komu chcem email poslať.
Napíšem „nor“ a mám v ponuke kontakt Norbert Ficko, aj s emailovou adresou. Stačí dať „Enter“ a kontakt mám pridaný.
Vymažem pomocou „Backspace“, a podobne to môžem spraviť aj s celou skupinou kontaktov, začnem písať „hore“, našlo mi skupinu „Hokejový krúžok“.
Dám „Enter“ a tento email sa odošle všetkým členom celej skupiny.
Ak potrebujem niektorého člena vymazať zo zoznamu, napríklad nechcem, aby tento email dostal jeden člen tejto skupiny, lebo ho chcem v maily ohovárať pred všetkými ostatnými, tak si rozba-lím skupinu „Pluskom“, ok a vymažem ho pomocou klávesy „Backspace“.
Takže môžme si zhrnúť čo sme sa naučili. Skupiny kontaktov sú super, pokiaľ často posielate hromadné emaily alebo plánujete hromadné schôdzky.

Meno a priezvisko*:

Email*:

Tvoj príspevok*: