3.4 Hľadanie a Nahradzovanie TextuPrepis textu videa (pre ľudí s poruchou sluchu)

Pri príprave veľmi dlhých prezentácií, ktoré obsahuje veľa textu, vám možno príde vhod funkcia hľadania. Jednoducho zadáte text, ktorý hľadáte a PowerPoint vám ho nájde.

Mám otvorený tento súbor. Je to veľmi jednoduché. Povedzme, že hľadáme slovo pohovka. Pohovka. Na karte „Domov“. Hľadať. Napíšem, čo hľadám…..“pohovka“ a dám vyhľadať…….. PowerPoint mi označil konkrétnu snímku a označil aj daný text v snímke. Môžem pokračovať v hľadaní, ak chcem. Až kým mi PowerPoint neoznámi, že prešiel celú prezentáciu. Pre hľadanie môžete použiť aj rýchlu klávesovú skratku „Control F“.

Ešte vám ukážem nahradzovanie. Nahradzovanie funguje podobne ako hľadanie, ale nahradzovanie nielen niečo nájde, ale zároveň to nahradí niečím iným, čo zvolíme. Takže, „Nahradiť“. Pohovka je nespisovné slovo. Správne spisovné slovo je totižto hovník. Áno, áno, slovenčina je veľmi čudný jazyk.
Hľadáme pohovku a nahradíme hovníkom ……. môžem hľadať po jednom slove a nájdené slovo môžem nahradiť za hovnik alebo môžem pokračovať v hľadaní ďalej, alebo môžem nahradiť všetky pohovky.
„Nahradiť všetky“. V texte sme mali tri pohovky. Už sú tam teraz hovník.

Meno a priezvisko*:

Email*:

Tvoj príspevok*: