3.5 Tlačidlo späťPrepis textu videa (pre ľudí s poruchou sluchu)

Vo Worde budete sem tam robiť nejaké chybičky. Vložíte text na nesprávne miesto alebo vymažete niečo, čo ste vymazať nechceli a potrebujete to vrátiť naspäť. Vo všetkých programoch balíka Office však existuje toto tlačidlo, ktoré vás dokáže vrátiť naspäť. Ak náhodou neviete, ako sa tlačidlo volá, alebo či nemá nejakú klávesovú skratku, presuňte myš nad tlačidlo a za chvíľu
sa objaví popis tlačidla. Tlačidlo späť má klávesovú skratku „Control a Z“. p
Pri niektorých tlačidlách sa vám zobrazí aj popis, napríklad toto tlačidlo, vidíte, zobrazí text tučným písmom.
Rýchlo porobím nejaké zmeny, to je úplné jedno aké…………….
Naposledy som zmenil toto písmo na červené. Tlačidlom späť viem túto poslednú zmenu vymazať. Keď vymažem poslednú zmenu, môžem ju vo Worde samozrejme aj vrátiť naspäť týmto druhým tlačidlom – opakovať, ktoré ma klávesovú skratku „Control Y“. Vrátiť späť sa môžem aj o viacero krokov. …….všetky kroky, ktoré som vykonal, odkedy som zapol Word nájdete tu, keď si rozkliknete túto šípku. Môžete sa vrátiť o jeden krok, o dva, o tri a tak ďalej nazad. Všimnite si, že nemôžete vrátiť naspäť len tento jeden krok v minulosti, musíte vrátiť nazad aj tieto ostatné kroky.
Tak to by bolo ku tlačidlu späť asi všetko. Toto tlačidlo sa nevyužíva, len keď spravíte nejakú chybu, môžete ho použiť, aj keď si chcete niečo vyskúšať. Napríklad, zmeníte okraje na menšie, aby ste vyskúšali ako bude váš dokument vyzerať. Ak sa vám zmenené okraje nepáčia, jednoducho sa vrátite nazad jeden krok a môžete vyskúšať niečo iné.
Dajte si všetci pozor, tlačidlo späť funguje, len pokým Word nevypnete. Ak Word, vypnete už nebudete môcť vrátiť zmeny, ktoré ste vykonali predtým.

Meno a priezvisko*:

Email*:

Tvoj príspevok*: